Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

Vstup do prvního ročníku základní školy je velký krok nejen pro dítě, ale i jeho rodiče a blízké okolí. Toto období je pro dítě zlomové a mělo by s sebou přinášet jen pozitivní prožitek, protože dítě se do školy přirozeně těší. Pokud je zralé a připravené na přechod ze školky do školy, musí se rodiče připravit i na povinnosti, které s sebou změna přináší.

Dítě už si nechodí celý den hrát, ale musí sedět v lavici, poslouchat paní učitelku, plnit mnohem více úkolů a mít svůj denní režim, kdy si bude muset plnit povinnosti. A to ze dne na den. Příprava na vstup do první třídy je vázaná na mateřskou školu ale i rodinu.

Jak dítě připravit do školy?

Čtěte také:

Vyzkoušeli jsme levný tablet za dva tisíce

Snažte se dítěti o prázdninách dopřát odpočinek. Pokud je dítě zralé a připravené do školy, není nutně ho nadále připravovat různými druhy učení. Každý, i děti, si zaslouží po náročném roce odpočinout od povinností. Samotné dítě se musí vypořádat s novou životní situací a prázdniny jsou výborným obdobím na danou přípravu. Nicméně je nutné dohlédnout, aby týden či dva před koncem prázdnin dítě začalo dodržovat režim podobný tomu, který nastane během školního roku a nemělo pak například potíže s ranní vstáváním nebo právě dodržováním určitého režimu.

Připravte dítě do školy formou nákupů a posilněte mu tím jeho nadšení. V dnešní době je to nezanedbatelná položka, která se odráží ve finančním rozpočtu rodiny. Největší položkou je určitě nákup školních batohů. Důležité je, aby co nejméně byla zatížená páteř a celá kostra dítěte. Abychom se vyvarovali poškození páteře, je důležité vhodné polstrování. Batoh sám o sobě by měl mít maximální váhu, cca 1 – 1, 5 kg. Nesmí se opomenout velikost tašky, aby se dítěti do ní vešly knihy, sešity, pomůcky, pouzdro, svačina. Už přes 27 let je s námi na trhu česká firma STIL, která zaručuje kvalitu ověřenou odborníky a lékaři. V širokém sortimentu najdete školní batohy pro 1. stupeň, školní batohy pro 2. stupeň, kufříky pro výtvarné potřeby, vaky, penály. školní aktovku pro prvňáčka, vyberte kvalitní a hlavně s designem, který se dítěti líbí, abyste mu zpříjemnili každodenní chození do školy.


Do školy se bude hodit mít po ruce zápisník či malý sešit na poznámky.


Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články