Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Vyzkoušeli jsme moudré fitness hodinky Huawei Watch GT 2 Pro

Nejlepší fitness hodinky, jaké si můžete pořídit za tři stovky.

Hodnocení
9 / 10
Huawei Watch GT 2 Pro
Líbí se nám:
vynikající displej
množství fitness funkcí
výdrž baterie
kvalitní konstrukce a řemínek
Nelíbí se nám:
hlasový průvodce
omezené smart funkce
Shrnutí: Vynikající moudré fitness hodinky, které můžete nosit ik obleku. Jsou skvělým doplňkem nejen pro aktivního sportovce a na jedno nabití vydrží až dva týdny.

Běžci většinou sahají po hodinkách od Garminu, fanoušci řady statistik po Fitbitu a pro zákazníky hledající nejlepší poměr ceny a výkonu je první volbou Xiaomi. Trhu s chytrými hodinkami však stále vládne Apple s více než polovičním tržním podílem.

Čtěte také:

Test Logitech Craft: jak dobrá je klávesnice za dvě stovky?

Na druhém místě se proměnlivým úspěchem snaží udržet značka, známá hlavně ze segmentů chytrých telefonů. Huawei bychom neměli podceňovat, za těch pár let stihl nasbírat dostatek zkušeností as nejnovějším modelem fitness hodinek Watch GT 2 Pro určitě není jen bezvýznamnou konkurencí.

Právě naopak, s cenovkou pod hranicí 300 eur přináší několik bezkonkurenčních vlastností, jako je dlouhá výdrž baterie, titanové tělo, safírové sklíčko a kvalitní kožený řemínek, který má konkurence většinou jen za příplatek.

Titan a safírové sklíčko
Huawei si při svých hodinkách drží zažitý design, ale zatímco u předchozích modelů byla kolem displeje vyvýšena kovová luneta, tak novinka má sklo natažené od okraje po okraj. Riziko poškození displeje je sice nyní větší, ale výrobce místo klasického sklíčka použil safírové.

TIP: Podívejte se na další odborné recenze a cenu fitness hodinek Huawei Watch GT 2 Pro v naší službě Recenze.SME.cz.

To je výrazně odolnější v porovnání s běžně používanými sklíčky u konkurenčních hodinek. Poškrábat jej samozřejmě můžete, ale je to velmi obtížné a při běžném používání jen velmi nepravděpodobné.

Stejně kvalitní je i zbytek hodinek, namísto běžných kovů včetně hliníku je tělo tvořeno z pevného titanu. Jeho hmotnost sice není úplně nejnižší, zato je pevnější a díky dobře zvládnuté povrchové úpravě působí hodinky velmi elegantně.

Zadní část obsahující všechny senzory je keramická, na rozdíl od často používaných plastů působí výrazně krásněji a je příjemnější na dotek. Hodinky jsou opravdu pěkné, subjektivně nejkrásnější, jaké si v dané cenové hladině můžete pořídit.

Špatné to není ani s hmotností, na ruce budete nosit 52 gramů (přesněji 68 gramů is koženým řemínkem). To je přibližně jednou tolik, jako u kompaktnějšího Fitbit Sense ao necelých 20 gramů méně ve srovnání s Withing ScanWatch.

Hodinky si můžete pořídit ve dvou verzích, se sportovním řemínkem a v elegantní s koženým řemínkem. Cena je stejná, ale šedý kožený řemínek hodinkám pasuje výrazně víc.

V balení naleznete kromě hodinek i bezdrátovou nabíječku bez jakýchkoli kontaktů, které by se mohly časem pokazit. Kompatibilita s běžnými bezdrátovými nabíječkami je velmi dobrá.

Velký displej a nové ciferníky
Předchozí generace hodinek Huawei jsme kritizovali kvůli omezenému počtu ciferníků. Uzavřený operační systém totiž neumožňoval použití ciferníků od třetích stran az těch, které nabízel Huawei, bylo opravdu dobrých jen pár.

Firma se v tomto směru plně otevřela trhu a místo pár desítek ciferníků jich naleznete v aplikaci rovnou několik stovek. Za ty lepší se samozřejmě platí, ale my jsme si bez problémů našli dobré i v základní bezplatné nabídce.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články