Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Vyzkoušeli jsme televizor od Samsungu

Špičkový obraz můžete mít i bez OLED technologie.

Hodnocení
10 / 10
Samsung QE55Q95T
Líbí se nám:
design
vynikající obraz
množství funkcí
rychlý systém
zvuk
Nelíbí se nám:
jedině cena
Shrnutí: Skvělý televizor pro náročné filmové fanoušky, kteří nemají omezený rozpočet. Kvalitou se bez problémů vyrovná OLED konkurenci, přičemž navíc nabízí perfektní systém, řadu funkcí a překvapivě dobrý zvuk. Škoda vyšší ceny a někomu může vadit také externí jednotka.
KOUPIT NA ALZA.CZ OD 49 990 Kč
Produkt na test poskytla společnost Samsung

Ke koupi velkého televizoru se 4K rozlišením dnes nepotřebujete velký rozpočet. U 55 palcové úhlopříčky vám dokonce stačí jen něco přes 300 eur, což je částka, za kterou jsme dva roky dozadu kupovali 42palcové modely.

Čtěte také:

Test Logitech Craft: jak dobrá je klávesnice za dvě stovky?

Dokonce i nejlevnější Samsung koupíte již za méně než 400 eur, ale námi testovaný model si Samsung cení na 2200 eur (v akci ho seženete levněji io tři stovky). Série Q95T je tím nejlepším se 4K rozlišením v nabídce výrobce a my jsme se podívali, jestli je skutečně hodný tak vysoké investice.

Je tenký, to stačí
Vzhled televizorů je poslední roky jednotný, jelikož honba za co nejužším rámem zničila jakoukoli snahu o originalitu. Jednotlivé modely se na stěně liší jedině tloušťkou a barvou rámu a pokud je položíte na stolek, tak ještě svými nožičkami nebo stojanem.

Samsung zde vsadil na naprosto jednoduchý design s pevně působícím rámečkem širokým pouhé dva milimetry. Geometrickou čistotu zde jemně narušuje jen logo výrobce ve spodní části. Stojan chválíme, je velmi pevný, se snadnou montáží. K dispozici je řešení pro montáž na stěnu s minimálním odstupem.

Kvůli jeho malé tloušťce (pouze 3,5 centimetru) jsme měli obavy ohledně reprodukce zvuku. Místa uvnitř televizoru je málo, ale stále dostatek pro použití zvukového systému o výkonu 60 wattů.

Celkem šest reproduktorů si dobře poradí nejen s běžnými filmy, ale také s akčními scénami či hudbou. A pokud vysloveně nepotřebujete dunivé výbuchy, tak se bez problémů obejdete bez doplňkového zvukového systému.

Zeštíhlení těla televizoru si nevyžádalo magii s vnitřním uspořádáním komponentů. Výrobce totiž to nejdůležitější včetně všech konektorů přemístil do externího boxu.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články