Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Test: iPhone 12 mini je dokonalý malý chytrý telefon

Je malý, výkonný a dělá skvělé fotky.

Hodnocení
9 / 10
iPhone 12 mini
Líbí se nám:
vynikající design
ergonomie ovládání
výkon
displej
vynikající fotografie
rozumná cena
Nelíbí se nám:
chybí objektiv s přiblížením
průměrná výdrž baterie
Shrnutí: Po dlouhé době někdo konečně vyrobil dobrý malý chytrý telefon, který lze ovládat jednou rukou. Škoda průměrné výdrže baterie, fotografům může chybět objektiv s optickým přiblížením.
KOUPIT NA DATART.CZ ZA 19 990,-
Produkt na test poskytla společnost Telekom

Najít opravdu dobrý malý chytrý telefon není vůbec jednoduché. Velké úhlopříčky jsou totiž základem nejen prémiových modelů, pronikly už do všech segmentů trhu. Malá obrazovka vyšla z módy, tedy alespoň dle nabídky výrobců.

Čtěte také:

Test Logitech Craft: jak dobrá je klávesnice za dvě stovky?

Přitom na malý iPhone SE z roku 2016 jeho spokojení majitelé vzpomínají dosud. Druhá generace SE se však moc nevydařila, jelikož místo nového designu dostali zákazníci jen nový hardware ve starém těle z iPhone 6.

Nový malý iPhone 12 mini je konečně jiný, je dokonce naprosto odlišný ve srovnání s předchozími modely.

Není to dokonalý chytrý telefon, je však rozumným kompromisem, který může zaujmout i náročného uživatele.

Krásný malý iPhone
Nová série iPhone 12 se po letech konečně posunula správným směrem. Základy předchozí generace zde sice jsou zřejmé, ale jejich kombinace s původním modelem SE dopadla výrazně lépe, než jsme doufali.

V Apple dali zaobleným hranám sbohem, novinka působí o něco moderněji, kompaktněji a v rukou se bez obalu drží velmi dobře, bez tendence nechtěného vypadnutí. Po celou dobu testování jsme si byli úchopem tak jisti, že jsme neměli obvyklé nutkání použít ochranný obal.

Kombinace kovového rámu a skleněného sendviče je po designové stránce zvládnuta na výbornou, jediným vyčnívajícím prvkem je duální fotoaparát. Z těla vyčnívá jen nepatrně, takže i při použití toho nejtenčího pouzdra se jeho nevýhoda zcela ztratí.

Rozložení tlačítek je naprosto typické pro smartphony od Apple, konkrétně tlačítko blokování displeje napravo a úprava hlasitosti nalevo. Pro nováčky to znamená první týdny nechtěných snímků obrazovky, jelikož při blokování displeje jednou rukou budou častokrát mačkat kombinaci tlačítka pro úpravu hlasitosti a vypnutí displeje.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články