Pátek, 12 listopadu, 2021

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Test Sony PlayStation 5: takto vypadá herní konzole nové generace

Stihli jste si ji objednat?

Hodnocení
9 / 10
Sony PlayStation 5
Líbí se nám:
vysoký výkon
tiché chlazení
uživatelské rozhraní
dokonalý gamepad DualSense
kompatibilita s PS4 hrami
cena v porovnání s herním PC
Nelíbí se nám:
problematická dostupnost
Shrnutí: Je větší, výkonnější, tišší a již před začátkem prodeje i vyprodána. Nová herní konzole od Sony si vaši pozornost rozhodně zaslouží, minimálně kvůli dokonalému zážitku z hraní nových her.
Cena: od 9999 Kč
Produkt na test poskytla společnost Sony

Je rychlá, je velká, tichá a bohužel dostupná jen v omezeném množství. Herní konzole nové generace od Sony přichází na trh spolu s konkurenčním Xboxem v době pandemie, kdy je zájem hráčů o ni nečekaně velký.

Letos však vše komplikuje, stačí se podívat na omezené zásoby grafických karet Nvidie, hráči se musí obracet, aby si uchytili poslední volný kus. Předobjednávky nové PlayStation 5 byly rozebrány v proběhu chvíle a dnes můžete nalézt na bazarech nabídky na odprodej nebo koupi konzole za dvou- až trojnásobek běžné ceny.

Oficiální prodej na Slovensku začíná 19. listopadu, přičemž je nepravděpodobné, že byste v kamenné prodejně našli nějaký zbývající kus. Pokud se v Sony nepodaří zásadně zvýšit výrobu, tak si mnozí hráči budou muset na svůj kus počkat až do příštího roku.

Velká a konečně tichá
Když jsme na předchozí generaci PlayStation spustili první graficky náročnou hru, výrazně se ozval ventilátor. Konzole vyžadovala rozumné umístění tak, aby k ní byl dobrý přístup čerstvého vzduchu a aby měl kam odcházet ten horký.

I přes dostatek prostoru bylo občas noční hraní doprovázeno nepříjemným hlukem, který se časem zhoršoval hlavně v prašném prostředí. Nová PlayStation 5 je výrazně výkonnější, a proto jsme byli zvědaví, jak si výrobce poradí s chlazením.

Z celé řady konzolí PlayStation je novinka jednoznačně největší, je dokonce tak velká, že možná budete mít (tak jako my) problém ji umístit do skříňky, kde jste předtím měli PlayStation 4 Pro.

Jelikož je třeba konzoli položit na dodávaný podstavec, vyžaduje skříňku o výšce minimálně 11 centimetrů. To je ovšem velmi těsné a pro lepší proudění vzduchu doporučujeme skříňku o výšce alespoň 17 a šířce 50 centimetrů.

Firma nabízí dvě verze konzole, plnohodnotnou s Blu-ray optickou mechanikou ao něco menší verzi bez ní. Při koupi modelu bez mechaniky ušetříte sto eur, ale vyplatí se jen v případě, pokud se neplánujete zbavit své staré konzole a sbírky her na nosičích.

Nová konzole je totiž konečně kompatibilní s hrami pro starší generaci, Sony zde slibuje bezproblémové fungování více než čtyř tisíc her.

Design konzole je dosti specifický a zároveň zcela odlišný od toho, co nabízí Microsoft. Jednoduchý a nudný Xbox pasuje do strohého obývacího pokoje, naopak bílo-černý sendvič od Sony zaujme a alespoň na nás působí více futuristicky.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články