Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Test Sony PlayStation 5: takto vypadá herní konzole nové generace

Stihli jste si ji objednat?

Hodnocení
9 / 10
Sony PlayStation 5
Líbí se nám:
vysoký výkon
tiché chlazení
uživatelské rozhraní
dokonalý gamepad DualSense
kompatibilita s PS4 hrami
cena v porovnání s herním PC
Nelíbí se nám:
problematická dostupnost
Shrnutí: Je větší, výkonnější, tišší a již před začátkem prodeje i vyprodána. Nová herní konzole od Sony si vaši pozornost rozhodně zaslouží, minimálně kvůli dokonalému zážitku z hraní nových her.
Cena: od 9999 Kč
Produkt na test poskytla společnost Sony

Je rychlá, je velká, tichá a bohužel dostupná jen v omezeném množství. Herní konzole nové generace od Sony přichází na trh spolu s konkurenčním Xboxem v době pandemie, kdy je zájem hráčů o ni nečekaně velký.

Čtěte také:

Test Logitech Craft: jak dobrá je klávesnice za dvě stovky?

Letos však vše komplikuje, stačí se podívat na omezené zásoby grafických karet Nvidie, hráči se musí obracet, aby si uchytili poslední volný kus. Předobjednávky nové PlayStation 5 byly rozebrány v proběhu chvíle a dnes můžete nalézt na bazarech nabídky na odprodej nebo koupi konzole za dvou- až trojnásobek běžné ceny.

Oficiální prodej na Slovensku začíná 19. listopadu, přičemž je nepravděpodobné, že byste v kamenné prodejně našli nějaký zbývající kus. Pokud se v Sony nepodaří zásadně zvýšit výrobu, tak si mnozí hráči budou muset na svůj kus počkat až do příštího roku.

Velká a konečně tichá
Když jsme na předchozí generaci PlayStation spustili první graficky náročnou hru, výrazně se ozval ventilátor. Konzole vyžadovala rozumné umístění tak, aby k ní byl dobrý přístup čerstvého vzduchu a aby měl kam odcházet ten horký.

I přes dostatek prostoru bylo občas noční hraní doprovázeno nepříjemným hlukem, který se časem zhoršoval hlavně v prašném prostředí. Nová PlayStation 5 je výrazně výkonnější, a proto jsme byli zvědaví, jak si výrobce poradí s chlazením.

Z celé řady konzolí PlayStation je novinka jednoznačně největší, je dokonce tak velká, že možná budete mít (tak jako my) problém ji umístit do skříňky, kde jste předtím měli PlayStation 4 Pro.

Jelikož je třeba konzoli položit na dodávaný podstavec, vyžaduje skříňku o výšce minimálně 11 centimetrů. To je ovšem velmi těsné a pro lepší proudění vzduchu doporučujeme skříňku o výšce alespoň 17 a šířce 50 centimetrů.

Firma nabízí dvě verze konzole, plnohodnotnou s Blu-ray optickou mechanikou ao něco menší verzi bez ní. Při koupi modelu bez mechaniky ušetříte sto eur, ale vyplatí se jen v případě, pokud se neplánujete zbavit své staré konzole a sbírky her na nosičích.

Nová konzole je totiž konečně kompatibilní s hrami pro starší generaci, Sony zde slibuje bezproblémové fungování více než čtyř tisíc her.

Design konzole je dosti specifický a zároveň zcela odlišný od toho, co nabízí Microsoft. Jednoduchý a nudný Xbox pasuje do strohého obývacího pokoje, naopak bílo-černý sendvič od Sony zaujme a alespoň na nás působí více futuristicky.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články