Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Test: ThinkPad X1 Fold je jedinečný notebook s velkým množstvím omezení

Novinka s cenou, za kterou si pořídíte čtyři pracovní notebooky.

Hodnocení
5 / 10
Lenovo ThinkPad X1 Fold
Líbí se nám:
skládací displej
dobrá doplňková klávesnice
pevná konstrukce pantu
Nelíbí se nám:
extrémní cena
tloušťka v otevřeném i zavřeném stavu
microUSB konektor klávesnice
ovládání dotykem
Shrnutí: Zajímavý koncept, určený pouze pro skutečné fanoušky značky a technologií. Pro běžného zákazníka obtížné, hrubé, pomalé a hlavně extrémně drahé.

Nové koncepty to nikdy nemají lehké, dokonce ani v případě velkých a známých značek. Většinou totiž přicházejí do rukou zákazníků, kteří ještě nic podobného nepoužívali.

Čtěte také:

Vyzkoušeli jsme levný tablet za dva tisíce

V případě tabletu to Applu vyšlo, své místo si na trhu našly i chytré hodinky a nyní všichni čekáme na využití skládacích displejů. Zatím si našli cestu jen v chytrých telefonech, i když o jednoznačném úspěchu psát nemůžeme.

Skládací chytré telefony jsou drahé, velké a těžké.

Skládací notebook s jedním velkým displejem má stejné neduhy, navíc ten od Lenova zvýrazňuje omezení současných technologií. Při ceně na hranici 3 400 eur máme k výrobku hned několik zásadních poznámek.

Je to tablet nebo notebook?
Lenovo ThinkPad X1 Fold je skládací notebook a tablet v jednom, zaškatulkovat se tedy nedá, i když se s ním výrobce chlubí jako s prvním skládacím počítačem na světě. Jeho základem je 13,3palcový OLED displej, který obrazně řečeno zlomíte v polovině.

V zavřeném stavu tak připomíná velmi malý notebook s tím rozdílem, že po otevření uvidíte jen jeden souvislý displej. Ale zatímco u smartphonu od Samsungu byl zlem viditelný a cítili jste ho i při běžném používání, tak displej Lenova dokáže zlem maskovat výrazně lépe.

V zavřeném stavu má ThinkPad X1 Fold půdorys běžného tabletu, dokonce je o něco menší i ve srovnání s novým iPadem. Zde výhody zároveň končí, jelikož tloušťkou a hlavně hmotností se tabletem ani z daleka nevyrovná.

I přes snahu Lenova o minimalizování rozměrů působí výsledek rozpačitým dojmem a zjevně naráží na současné možnosti technologií. Důvodů je hned několik, ať už integrovaný kožený obal nebo místo pro vložení bezdrátové klávesnice s touchpadem.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články