Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Fitbit Sense chtějí být nejlepšími fitness hodinkami

Připravte se na množství statistik a měsíční předplatné.

Hodnocení
8 / 10
Fitbit Sense
Líbí se nám:
velké množství informací a funkcí
kompaktní rozměry
výdrž baterie
Nelíbí se nám:
nedoladěný software
měsíční poplatky pro zobrazení všech informací
Shrnutí: Fitbit Sense jsou skvělé fitness hodinky, které dokáží o vás zjistit opravdu mnoho informací. Umí motivovat k pohybu, jsou lehké, hezké a nabíječku budete hledat jen jednou za šest dní.
KOUPIT NA KASA.CZ 7 990 Kč
Produkt na test poskytla společnost Fitbit

Stála u zrodu fitness náramků, přičemž se svým prvním produktem byla jen na krok od fatálního neúspěchu. Ale i po třinácti letech na trhu dokáže společnost Fitbit udávat trendy ve svém segmentu.

Čtěte také:

Test Logitech Craft: jak dobrá je klávesnice za dvě stovky?

Konkurence je silná, ať už je to Apple se šestou generací hodinek Watch, Samsung s úspěšnou sérií Galaxy Watch a daří se i čínskému Huawei díky designově luxusním hodinkám s dvoutýdenní výdrží baterie.

Fitbit musí navíc úspěšně konkurovat i výhradně sportovním modelům od Garminu na jedné straně a bezkonkurenčně levné Číně na staranu druhé. Nový model Sense je vlajkovou lodí Fitbitu, která však přišla na trh o měsíc dříve, než měla.

Designu chybí inovace
Najít si designově a ergonomicky dokonalé chytré hodinky je těžší, než se na první pohled může zdát. Například teprve nedávno testované Samsung Galaxy Watch3 mají vše včetně skvělého ovládání pomocí otočné lunety, ale pro jejich masivní rozměry jsme s nimi doma obouchali všechny zárubně.

To samé platí i pro nejnovější hodinky od Huawei, jejichž krásný displej a skvělá výdrž s sebou přinášejí také velké rozměry. V Apple jsou svému ověřenému designu věrni stejně, jako je věrný Fitbit své Verse.

Sense v tomto směru nepřináší nic nového, je v podstatě již pátým modelem do sbírky jednoho designu. A to je v době boje o každého zákazníka dost odvážný krok. První Versu jsme totiž testovali před přibližně dvěma lety, což je ve světě technologií velmi dlouhá doba.

Za tu dobu se moc nezměnilo, novinka je jen více zaoblená, má už odlišný systém uchycení řemínků a místo normálních bočních tlačítek hodinkám zůstalo tlačítko jen jedno, navíc dotykové.

K němu máme několik výhrad, protože nám znepříjemňovalo i běžné používání. Umístění na levé straně a směřování k pokožce nenapomáhá jeho dostupnosti, takže ve výsledku se nechtěně aktivuje při určitých pohybech a zároveň když to potřebujete nejvíc, tak nereaguje.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články