Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Aktivní dovolená v Rokytnici nad Jizerou nabízí nepřeberné možnosti

Letní čas strávený v Rokytnici nabízí spoustu možností, jak si užít krásnou dovolenou bez nutnosti odjet za hranice. Užijte si velké množství turistických tras, které vás dovedou až na vrchol hor a do mnoha jiných míst. A pokud jde o ubytování v Rokytnici nad Jizerou, můžete vybírat z hotelů či nádherných osobitých horských chat.

Huťský vodopád stojí za vaš podívanou

Dříve velice vyhledávaný vodopád, kde se nacházela restaurace s každotýdenními nedělními tancovačkami. Vodopád napájí Huťský potok a voda z něj stéká z výšky 20 metrů. Přibližně 2,5 kilometrů od chaty Dvořačka a jeden kilometr od Huťské boudy, dojdete k vodopádu. Z Rokytnice se můžete vydat po modré turistické značce.  

Kouzelné Ručičky

Jedná se o důležité rozcestí v Rokytnici, jen přibližně tři sta metrů od lanové dráhy Horní Domky. Zde vás rozcestí povede například na Voseckou boudu, do Studenova, na Rýžoviště a do Harrachova, na Dvoračky a dále. A pokud vás zastihne žízeň či chuť na něco dobrého, k dispozici tu je kiosek, a to jak v zimě, tak i v létě. 

Vyšlápněte si na vrch Stráž

Čtěte také:

Vyzkoušeli jsme levný tablet za dva tisíce

Strážník nebo také vrch Stráž, je jedním z vrcholů, pomocí kterých lidé varovali okolní vesnice a jejich občany před vniknutím nepřítele. Skalní vyhlídka leží v nadmořské výšce 778 metrů nad mořem a nabízí opravdu nádherný výhled na okolní krajinu. A to nejen na Rokytnici, ale i Lysou horu.   

A pokud rádi jezdíte na kole, Rokytnice nad Jizerou je přímo ideálním místem pro cyklovýlety. Doporučujeme cyklovýlet na rozhlednu Žalý, na Zlaté Návrší a jinam. Je tu spoustu míst, kde si lze užít projížďku na kole. Nezapomínejte své ubytování rezervovat s předstihem. Apartmány v Rokytnici nad Jizerou nabízí soukromí, ale i komfort pro páry, ale i rodiny s dětmi.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články