Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Test: Když fitness hodinky nepotřebují obrovský displej

Jsou k nerozeznání od klasických ručičkových hodinek.

Hodnocení
8 / 10
Withings ScanWatch
Líbí se nám:
design klasických hodinek
bohaté monitorování aktivit a zdraví
dobrá aplikace
výdrž baterie
Nelíbí se nám:
malý displej
omezené smart funkce
silikonový řemínek v balení
Shrnutí: Ve světě chytrých hodinek a fitness náramků se stále většími barevnými displeji je Withings unikátním řešením. Zjistí o vaší kondici všechno, změří vám EKG, kyslík v krvi a na jedno nabití zvládne i měsíc.

Obrovské displeje s živými barvami, krásné grafické efekty, hlasový trenér a velké množství různých funkcí. Pro moderní chytré hodinky a fitness náramky se zobrazení času stalo tou nejméně důležitou funkcí.

Čtěte také:

Test Logitech Craft: jak dobrá je klávesnice za dvě stovky?

Přitom ještě před pár lety byly jen rozšířenou rukou chytrého telefonu, schopnou nanejvýš počítat kroky a odhadovat ujetou vzdálenost. Dnes vám změří tep, ukáží jak dobře jste se vyspali a dokonce i zjistí, jestli během noci správně dýcháte.

Zastánci klasických ručičkových hodinek byli výrobci odsouváni na druhou kolej, vždyť dostupných modelů bylo za celá léta jen několik a funkcemi zaostávali.

Bod dolů za řemínek
Apple, Huawei, Garmin, Samsung, Fitbit či Xiaomi, všichni tito výrobci nabízejí hodinky určené primárně pro zákazníky zaměřené na moderní technologie. Jejich hodinky a fitness náramky se na ty klasické podobají jen z dálky, namísto běžných ciferníků totiž nabízejí velké displeje.

Withings ScanWatch je návratem ke klasice, alternativou pro každého, kdo není fanouškem stále barevnějších displejů. Mají totiž klasický ciferník a dvojici ručiček, ukazujících konkrétní hodinu a minutu.

Nejsou čistě mechanické, řídí je malý čip a motorek. Třetí malá ručička s vlastním malým ciferníkem ukazuje stav vaší denní aktivity. Tedy to, jak jste na tom se splněním svého cíle pro daný den.

Hodinky samotné jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Sklíčko je vypouklé, ale nemusíte se obávat, že ho jen tak jednoduše poškodíte. Je totiž safírové a přestože jsme se pořádně snažili, tak po našem nešikovném testování na něm nezůstala žádná památka.

Ovládání je omezeno na jeden prvek, boční tlačítko s otáčením. Více o ergonomii ovládání se dočtete dále v recenzi, ale ve zkratce není moc intuitivní a zpočátku s ním asi budete bojovat i vy.

Dokonalost konstrukce narušuje jedině dodávaný silikonový řemínek, který jsme rozhodně nečekali. K hodinkám vysloveně nepasuje a kazí jejich elegantní design. Doporučujeme dokoupit si hezčí řemínek, optimálně kovový, nebo kožený.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články