Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Huawei Mate 40 Pro je téměř dokonalý fotomobil

Stále těžko bez Google služeb.

Hodnocení
8 / 10
Huawei Mate 40 Pro
Líbí se nám:
design a kvalita konstrukce
vysoký výkon
vynikající fotoaparát
rychlé nabíjení
Nelíbí se nám:
vysoká cena
bez Google služeb
Shrnutí: Pokud nejste závislí na službách Google, je nový Mate 40 Pro jedním z nejlepších chytrých telefonů na trhu a zároveň nejlepším fotomobilem, jaký si na Slovensku můžete koupit. Cena je velmi odvážná.
KOUPIT NA ALZA.CZ ZA 29 990 Kč
Produkt na test poskytla společnost Huawei

S loňským modelem Mate 30 Pro Huawei nadobro skončil s podporou služeb Google. Všechny skutečně nové modely se službami této kalifornské společnosti nekamarádí, což je i případ zatím nejnovějšího modelu Mate 40 Pro.

Čtěte také:

Vyzkoušeli jsme levný tablet za dva tisíce

Huawei se tedy trhu s chytrými telefony zatím nevzdává a zkouší, jak moc jsou jeho zákazníci závislí na službách Google.

S levným modelem P40 Lite se firmě na Slovensku daří, v prémiovém segmentu však mohou být zákazníci neoblomní.

No bylo by chybou nový Mate 40 Pro obejít, jelikož pokračuje ve směřování firmy a nabízí jeden z nejlepších fotoaparátů na trhu. Navíc je velmi pěkný, výkonný a využijete s ním i mobilní sítě páté generace.

Škoda ho schovat do kapsy
S výjimkou skládacích modelů je svět moderních chytrých telefonů ve své podstatě nudný. Stále větším zařízením totiž chybí zásadně inovativní prvek az dálky je odliší jedině fanoušek na základě vzhledu části fotoaparátu.

Ani nový Huawei Mate 40 Pro není výjimkou, i když kvalita jeho zpracování je opravdu ukázková. Nejsme sice velcí fanoušci zaoblených boků u displeje, v tomto případě však působí moc hezky vůbec neubližují zážitku z používání.

Displej jako obvykle zabírá podstatnou část zařízení, přesněji přes 94 procent z celé přední plochy. Hliníkový rám spojuje skleněnou přední a zadní část, která má na dotek příjemný matný povrch.

I bez obalu se chytrý telefon v jedné ruce drží velmi příjemně a při pokusu o ovládnutí co největší plochy nám nepadal. Ochranné pouzdro si přesto dokupte. I když je zadní strana matná, stále na ní zůstávají otisky.

Výřez v horní části displeje není velký, naleznete v něm selfie fotoaparát a speciální snímač pro 3D skenování obličeje kvůli přesnějšímu zabezpečení. V displeji samozřejmě nechybí integrovaný snímač otisků prstu, je rychlý a velmi přesný.

Chválíme návrat klasických tlačítek pro úpravu hlasitosti. Loňský Mate 30 Pro se totiž spoléhal výhradně na softwarové řešení, které bylo sice stylové a fungovalo velmi dobře, ale nevyhovovalo každému.

U novinky proto najdete i hardwarová tlačítka a také softwarové řešení, při kterém stačí dvakrát poklepat na boku displeje pro zobrazení úpravy hlasitosti.

V Evropě si smartphone Mate 40 Pro pořídíte v černé a stříbrné barvě, u které se již při jemném natočení ukáže jemné barevné spektrum od světle modré až po fialovou. Škoda, že se na náš trh nedostane oranžová a olivově zelená.

Vysoký výkon a rychlý internet
Zatím stále nejlepší čip navržený přímo společností Huawei nese označení Kirin 9000 5G a svým výkonem patří mezi současnou špičku. Má osm výpočetních jader, jedno pro nejnáročnější výpočty, trojici výkonných a trojici úspornějších jader.

Má velmi výkonnou grafickou část Mali-G78 s 24 výpočetními jednotkami, část pro umělou inteligenci, zpracování obrazu a běžnou dávku paměti. Při té operační je 8 gigabajtů, tedy o něco méně, než nabízí současná konkurence od Samsungu.

Je to dostatečná kapacita?

Během měsíce aktivního používání chytrého telefonu jako hlavního mobilního pracovního nástroje jsme nezaznamenali jediné zaváhání, které by bylo způsobeno na straně hardwaru nebo operačního systému.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články