Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -zprávy

Vyzkoušeli jsme notebook Huawei, je drahý a horký

Huawei vyrobil prémiový notebook, který se s hrami moc nekamarádí.

Hodnocení
8 / 10
Huawei MateBook X Pro (2020)
Líbí se nám:
design
kvalitní dotykový displej
dobrý výkon
Nelíbí se nám:
chlazení
vysoká cena
Shrnutí: Huawei MateBook X Pro je vynikající notebook pro práci a tvoření obsahu, jehož nevýhodou je vysoká cena a poddimenzované chlazení. Do budoucna bychom ocenili také vyšší grafický výkon.
KOUPIT NA ALZA.CZ ZA 1999 €
Produkt na test poskytla společnost Huawei

Když jsme před půl rokem testovali první notebook Honor (značka patří pod Huawei), byli jsme příjemně překvapeni kvalitou, designem a hlavně příjemnou cenou. Nyní namísto cenově dostupného multimediálního notebooku držíme v rukou plnohodnotný pracovní nástroj.

Čtěte také:

Test Logitech Craft: jak dobrá je klávesnice za dvě stovky?

MateBook X Pro je odvážným vstupem notebooků Huawei na náš trh. Segment modelů v ceně kolem dvou tisíc eur není příliš velký, své zákazníky si získává obtížněji a Čínské značce v tomto určitě nepomáhají ani neshody s Amerikou.

Firma to ale zkouší ve velkém stylu. Nový MateBook X Pro je totiž notebook s krásným designem, opravdu vynikajícím dotykovým displejem a slušným výkonem. Dokáže však obhájit vysokou cenu?

Je krásnější než MacBook
Už první seznámení nás překvapilo, notebook jsme totiž dostali v luxusní krabici, dokonce krásnější, z jaké jsme nedávno vybalovali podobně drahý MacBook od Apple.

V jejím nitru je vše úhledně zabaleno a kromě výkonné 65 wattové USB nabíječky zde naleznete USB C hub. Jeho přítomnost je nutná, jelikož na notebooku najdete jen jeden klasický USB 3.0 konektor, dvojici USB C konektorů (jeden obsadí nabíječka) a analogový pro připojení klasických sluchátek s mikrofonem.

USB C hub nabízí klasický USB konektor, jeden USB C, HDMI výstup pro připojení běžného monitoru a dokonce i analogový obrazový výstup D-SUB. Ten je v dnešní době exotickým doplňkem, využitelným jen ve specifických situacích.

Při designu svého notebooku Huawei nezkoušel vymýšlet netradiční koncepty, MateBook X Pro je tak dokonalou ukázkou toho, co dnes pokládáme za prémiový design. Je vyroben z kvalitních kovových materiálů, zbytečně neplýtvá místem a chce nabídnout co nejlepší komfort při práci a zábavě.

S rozměrově obrovským touchpadem je radost pracovat a určitě zde neplatí, že je jen nouzovou náhradou za myš. Právě naopak, jeho reakce jsou přesné, povrch je dokonale hladký a správně reaguje i při používání gest s více prsty.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články